איטום מרפסות

מרפסת היא מוקד האירוח והבילוי של הבית, בפרט במדינת ישראל בה ימות הגשם הם מעטים ובמרבית השנה זורחת השמש. יחד עם זאת, על מנת ליהנות באמת ממרפסת לאורך השנה כולה ולהבטיח את עמידותה בשטח הפתוח בפני מי הגשמים, יש צורך לתת את הדעת על תחום איטום מרפסות.  איטום מרפסות אינו מתייחס במקרה זה לגג במידה וקיים, אלא דווקא לריצוף המרפסת.
מאור איטום גגות, קבלן איטום מנוסה המתמחה בין היתר בתחום איטום מרפסות, מסביר כי חשוב לבצע איטום נכון של הרצפות במרפסת על מנת למנוע חלחול מים ורטיבויות שעשויות להיווצר, וכן על מנת להגן הן על המרפסת שלכם והן למניעת נזילות מטה אל השכנים (דבר שנמצא באחריות בעל המרפסת העליונה והנוזלת). מאור איטום גגות מסביר את השלבים העיקריים בעת ביצוע איטום מרפסות:
  • פירוק והריסה של הריצוף הקיים- שלב זה הוא שיבטיח את האפשרות לבצע את האיטום בצורה המיטבית. היה ומבקשים להימנע משלב זה, ניתן לבצע את האיטום על פני השטח המרוצף הקיים אולם שיטה זו פחות מומלצת. הסיבה לרצון להימנע מכך לרוב יהיה העלות הנוספת של עבודות הפירוק ופינוי הפסולת מהמרפסת.
  • הכנה לעבודת איטום מרפסת- מריחת שכבת פריימר שתפקידה הוא לחזק את הקשרים בין חומרי האיטום.
  • הכנת הרולקות- הרולקות הן נקודות החיבור בין רצפת המרפסת לקירותיה. מדובר בנקודות הנחשבות לנקודות תורפה בעת בצוע איטום מרפסת ועל כן חשוב לבצע הכנה מוקדמת שלהן לאיטום מלא.
  • איטום בעזרת יריעות ביטומניות- יריעות חזקות ומבודדות היטב אשר נמכרות בעובי שונה, מה שמשפיע על מחירן, כאשר לצורך איטום המרפסת מומלץ לעשות שימוש ביריעות ביטומניות שחורות.
  • ריצוף המרפסת מחדש- ריצוף המתאים לתנאי חוץ. כדאי לבחור בריצוף המונע החלקה, מתנקה בקלות ובעל גוונים כהים על מנת שלא ימשכו אליהן לכלוך הנראה לעין.
מרפסת אטומה היטב תבטיח עמידות של הריצוף בה לאורך זמן.  מאור איטום גגות מבצע את כל סוגי האיטום והבידוד במקצועיות, תוך היכרות מעמיקה עם עולם חומרי הבידוד, התאמתם למבנים והשילובים הנכונים בניהם, וזאת במחירים הוגנים ושרות מצוין.