סיוד גגות

על פניו הרעיון של סיוד גגות נשמע מיותר ולא נחוץ. הסיוד אינו נועד לנראות ואסתטיות, מראה הסיד על הגג השחור אינו בבחינת עיצוב דקורטיבי ובמרבית המקרים הגג אינו נראה כלל למרבית האנשים. יתרונותיו של סיוד גגות כמובן אנו שאלה של עיצוב ומראה חיצוני אלא טמון בתכונותיו הייחודיות המאפשרות בידוד ברמה גבוהה. מאור איטום גגות, קבלן איטום מורשה בעל שנות ניסיון רבות, מסביר כי המונח סיוד גגות מקורו בשיטות העבר, בו הסיד היה החומר בו נהוג להלבין גגות, אלא שכיום קיימים בשוק לא מעט חומרים מתקדמים המאפשרים את הלבנתו של הגג ובידוד מיטבי מפני קרני השמש הקופחות, ובעצם ניתן לומר בנוסף למונח סיוד גגות גם הלבנת גגות.
חשוב לדעת כי צבע שחור מכיל בתוכו מרכיבים הקולטים חום. גג שחור שלא יעבור תהליך הלבנה יקלוט אליו בחודשי הקיץ החמים את קרני השמש החמות והטמפרטורה שלו תטפס בעשרות אחוזים מעל הטמפרטורה הקיימת בחוץ. ביום קיץ בו הטמפרטורה הממוצעת היא כ- 30 מעלות צלזיוס חומו של הגג יעלה ויעמוד על כ- 70 מעלות צלזיוס. חום זה יחלחל את חלל הבית ויהפוך אותו לסאונה חמה בעבור השוהים בו. מדובר בחום שגם המזגנים החזקים ביותר יתקשו לצנן. גם עם ירידת הטמפרטורות באוויר חומו של הגג יישאר גבוה וימשיך להשפיע על המבנה כולו.
מאור איטום גגות מוסיף ומסביר כי מעבר לבידוד מפני השמש, סיוד גגות נועד גם על מנת להגן על חומרי האיטום של הגג מפני הגשם. ההלבנה לבדה אינה מספקת על מנת להגן על הגג מפני פגעי מזג האוויר ומפני חלחולם של מי הגשמים, אולם לאחר ביצוע פעולת בידוד ואיטום כגון זיפות או שימוש בחומרי איטום אחרים, מומלץ להלבין את הגג או באמצעותו של סיוד גגות בצבע סיד לבן או הלבנה באמצעות חומרים אחרים.
מאור איטום גגות הוא קבלן איטום מורשה המבצע את כל סוגי האיטום, לרבות בעזרת יריעות ביטומניות, זיפות, סיוד ותיקונים נקודתיים בגג על פי צורך, במקצועיות רבה באמינות ותוך מתן שרות מעולה ובמחירים הוגנים.