תיקון גגות

פגמים המתהווים על גג הבית מטבע הדברים אינם נראים לעיננו עד שהפגם הופך לנזק של ממש. רובנו איננו מטיילים על גג הבית ומזהים את הרעפים שנשברו או את הקרעים ביריעות האיטום שמבטיחים רטיבות עם בוא הגשמים. עד שלא נזהה כתמי טחב מכוערים ומטרידים על תקרת הבית או ניאלץ להניח דלי באמצע הסלון לאגירת מי הגשמים הדולפים על השטיח, לא נבין כי משהו לא בסדר. דווקא משום כך חשוב להקפיד על נוהל בדיקה מסודר למצבו של הגג ולבצע תיקון גגות במקרה הצורך עוד בטרם התעצמה הבעיה והפכה למטרד או נזק של ממש.

מאור איטום גגות, איש מקצוע בעל ניסיון רב שנים בתחום, מבצע גם תיקון גגות על פי צורך. מאור איטם גגות מסביר כי לעתים קרע קטן ביריעות האוטמות עשוי להתרחב, לאפשר חלחול של מי גשמים, הצטברות שלהם ונזק של ממש הנגרם לגג ועקב כך לתקרת הבית, מה שיצריך תיקון יקר ואיטום מלא מחדש של הגג. בצוע עבודות תחזוקה, משיחת שכבת חומר אוטם מעת לעת ופעולות תיקון גגות המתבצעות בצורה סדירה יוכלו למנוע זאת.
תיקון גגות היא עבודה מקצועית המחייבת הבנה בחומרים רבים והשפעתם זה על זה. מאור איטום גגות מספר כי במקרים מסוימים אנשים היו מעוניינים באיטום כפול ומשולש לגג על מנת להבטיח עבודה עמידה לאורך זמן ללא הצורך לעסוק באיטום גגות, תיקון גגות או כל הנלווה לכך, אולם לא נתנו את הדעת על השפעת החומרים והתאמתם זה לזה והשיגו בבחינת "תפסת מרובה לא תפסת".
תיקון גגות יכול להתחיל בקרע קטן או בצורך להעניק לגג שכבה נוספת של חומר מבודד לצורך שמירה על האיטום לאורך זמן. בעל המקצוע הנדרש לטיפול בתחום תיקון גגות הוא קבלן איטום גגות מורשה שידע לזהות את הבעיה ולהתאים את הפתרון בצורה המקצועית ביותר.
המשמעות של גג אטום היטב היא בסופו של דבר על הבית כולו, החל מתחזוקתו ועמידותו ועד להשפעה ישירה על בריאות בני הבית. חלחול של מים מגג הבית עשוי לגרום לרטיבות בתקרה ולאחר מכן בקירות הבית, הרטיבות מביאה לטחב, ריחות רעים, חיידקים ואלה גורמים למחלות נשימה וזיהומים שונים. בעיקר בבתים פרטיים, בין אם מדובר בגג מרוצף, גג שטוח או גג רעפים יש להקפיד על בדיקה שנתית, איטום הגג בקביעות ובמקרה של איטום שניזוק יש להקפיד על תיקון גגות ולא להזניח. שיטות האיטום בין סוגי הגגות השונים הן שונות ומגוונות וכוללות שימוש בחומרים שונים זה מזה, הן בהתאמתם לסוג הגג, הן ביעילותם ועמידותם והן בטווח המחירים שלהם. הדבר החשוב ביותר בפעילות איטום ותיקון גגות הוא לאו דווקא שיטת וחומרי האיטום אלא בפעמים רבות המקצועיות והניסיון של קבלן האיטום המבצע את העבודה וצוות העובדים שלו.